Jdi na obsah Jdi na menu

Blansko vede Moravskoslezskou divizi! V 17. kole porazilo v derby Rájec-Jestřebí 4:0. Klíčovým momentem bylo vyloučení hostujícího Hájka z 9. minuty, po faulu na Sehnala. Do poločasu se domácí prosadili dvakrát. Nejdříve Petr Čejka a po něm patnáctým gólem Martin Sehnal. Ve druhé půli navýšili vedení Kugler s Dvořáčkem. Na druhé místo klesl Hulín, který pouze remizoval s posledními Hrušovany. Těm zajistil bod v 90. minutě Holcman. Hrušovany mohly dokonce slavit vítězství, ale ve 3 minutě nastaveného času neproměnil Holcman další šanci. Na první Blansko ztrácí Hulín 1 bod.

Záchranářský duel Židenic s Havlíčkovým Brodem skončil nerozhodně. Židenice sice vedly brankou Mareše z 63. minuty, ale Brod vyrovnal hned za 2 minuty. Domácí hráli půl hodiny bez vyloučeného Stopky. První vítězství pod trenérem Václavíčkem si připsaly Boskovice. Dvakrát prohrávaly, ale vždy dokázaly Havlíčkem vyrovnat, vítěznou branku vstřelil v 62. minutě Lukáš Martínek. V 92. minutě byl vyloučen hráč Otrokovic Chlachula.

Špatný vstup do jarní části zažívá Vyškov. Ve dvou domácích zápasech získal pouze jeden bod. V 17. kole podlehl Velkému Meziříčí 0:2. Prohrála i Líšeň, která nestačila na Konici a v tabulce jí patří 11. příčka.