TL: Jihlava v Brněnských Ivanovicích třikrát vyhrála, Olomouc ztratila se Zbrojovkou
Po třech odehraných kolech "brněnské" skupiny Tipsport ligy má nejblíže k postupu do semifinále druholigová Jihlava. Svěřenci trenéra Pivarníka vyhráli všechny zápasy o gól a ve středu se utkají v přímém souboji o první místo s Olomoucí. Za Vysočinu by si měl v prestižním souboji odbýt premiéru gólman Jaromír Blažek.
První porážku v přípravném turnaji za poslední dva roky připravila olomoucké Sigmě domácí Zbrojovka. Ta porazila kombinovaný tým 3:2, ale o šanci vyhrát skupinu se zřejmě připravila porážkou se slovenským týmem Zlatých Moravců. Znojmo uhrálo první bod v lize s prvoligovým Slováckem, když při remíze 1:1 skóroval Rolinc.
Výsledkový servis z Tipsport ligy
Skupina D
1.SC Znojmo - FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:1)
Branky: 12. Zifčák - 2. Kliment, 82. Karlík
Znojmo: Doleček - Hříbek, Hnaníček, Odehnal, Švarc - Zifčák, Bula, Podzemský, Demeter, Andrejič - Mandula - Mudra, Juhaňák, Krhut, Trnovec, Cihlář, Rolinc, Le Minh
Jihlava: Uvarenko - Veselý, Komárek, Tlustý, Šilinger - Gabriel, Velický, Kučera, Kliment - Mešanovič, Sedláček - Karlík, Halama, Kolařík, Gavrič, Matejov, Fadrný, Tecl
Zbrojovka Brno - Olomouc 3:2 (2:0)
Branky: 28. Lutonský, 40. Hromek, 60. Šamánek - 56. Bajer, 89. Klesnil
Zbrojovka Brno: Hladký - Pašek, Pernica, Buchta P., Kasálek - Michna, Koloušek, Hromek, Lutonský - Šamánek, Švancara - Štěpanovský, Simerský, Vávra, Kunc
Olomouc: Šustr - Koutný, Dreksa, Škerle, Hála - Pospíšil, Nepožitek, Bajer - Navrátil, Vašíček, Tomeček - Klesnil
Slovácko - Znojmo 1:1 (1:1)
Branky: 27. Kovář - 37. Rolinc
Slovácko: Melichárek - Hlúpik, Trousil, Košút, Jeleček - Matveenko, Valenta, Franta, Lukáš - Čtvrtníček, Kovář - Heča, Došek, Kubáň, Pavelka, Daníček, Reinberk, Kordula, Trávník, Volešák
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Avdič, Cihlář - Mudra, Šmahaj, Hnaníček, Podzemský, Demeter - Rolinc - Švarc, Mandula, Juhaňák, Odehnal, Trnovec, Krhut
Zbrojovka Brno - Zlaté Moravce 2:4 (0:1)
Branky: 56. Jukl, 81. Doležal - 65. a 90. Garaj, 30. (PK) Babic, 57. Hodek
Zbrojovka Brno: Doležal I - Kršák, Polák, Konečný, Buchta R. - Fall, Jukl, Sus, Sedláček - Došek, Doležal - Veselý, Vávra, Michna, Simerský, Kunc
Zlaté Moravce: Kuciak – Pilát, Janečka, Majerník, Chren – Husár, Paur, Babic, Hruška – Candrák, Luhový - Hodek, Orávik, Brčák, Garaj, Farkaš, Ondrejka
Jihlava - Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 88. Tecl
Jihlava: Uvarenko - Karlík, Tlustý, Kolařík, Gavrić - Matejov, Velický, Jungr, Kliment - Sedláček, Mešanović - Tecl, Halama, Fadrný, Šilinger, Gabriel, Veselý
Slovácko: Filipko - Kubáň, Košút, Trousil, Reinberk - Valenta, Kordula, Volešák, Pavelka - Došek, Ondřejka - Matalyha, Hlúpik, Kerbr, Jeleček, Daníček
Tabulka
1. FC Vysočina Jihlava 3 3 0 0 4:1 9
2. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 8:5 6
3. FC Zbrojovka Brno 3 1 1 1 6:7 4
4. FC ViOn Zlaté Moravce 3 1 0 2 6:7 3
5. 1.FC Slovácko 3 0 2 1 2:3 2
6. 1.SC Znojmo 3 0 1 2 2:5 1
Další výsledky
Skupina A
Bohemians 1905 - Jablonec 2:2 (1:1)
Branky: 42. Orolín, 84. Vyhnal - 29. Lafata, 72. (PK) Jarolím
Hradec Králové - České Budějovice 2:2 (1:0)
Branky: 30. Jedunov, 73. Mrázek - 60. Naumov, 70. Ondrášek
Žižkov - Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 89. Třešňák
Bohemians 1905 - České Budějovice 3:0 (1:0)
Branky: 26. Hartig, 64. Orolín, 87. Nerad
Tabulka
1. FK Baumit Jablonec 3 2 1 0 6:3 7
2. Bohemians 1905 2 1 1 0 5:2 4
3. SK Dynamo České Budějovice 3 1 1 1 6:6 4
4. FC Hradec Králové 2 0 1 1 3:5 1
5. FK Viktoria Žižkov 2 0 0 2 1:5 0
Skupina B
Plzeň - Sezimovo Ústí 3:0 (2:0)
Branky: 16. Limberský, 22. Hora, 79. Ďuriš
Sokolov - Dukla Praha 2:1 (1:0)
Branky: 14. Vaněček, 57. Geňo - 85. Engelmann
Dukla Praha - Sezimovo Ústí 3:0 (2:0)
Branky: 23. Hanousek, 43. Lietava, 85. Podrazký
Plzeň - Vlašim 2:1 (1:1)
Branky: 28. Petržela, 67. Štípek - 36. Strnad
Tabulka
1. FK Dukla Praha 3 2 0 1 6:2 6
2. FC Viktoria Plzeň 2 2 0 0 5:1 6
3. FK Baník Sokolov 2 1 0 1 2:2 3
4. FK Spartak MAS Sezimovo Ústí 3 1 0 2 1:6 3
5. FC GRAFFIN Vlašim 2 0 0 2 1:4 0
Skupina C
Ústí nad Labem - Varnsdorf 1:3
Liberec - Ústí nad Labem 5:2 (1:0)
Branky: 73. a 90. Musiol, 36. Šural, 56. Bosančič, 85. Daniel - 64. a 86. Paprčiak
Varnsdorf - Roudnice 2:3
Tabulka
1. FK Teplice 2 2 0 0 11:2 6
2. FC Slovan Liberec 1 1 0 0 5:2 3
3. Varnsdorf 2 1 0 1 5:4 3
4. SK Roudnice nad Labem 2 1 0 1 5:5 0
5. FK Ústí nad Labem 3 0 0 3 3:16 0